Jak poznat, že se jedná o férovou půjčku?

 Možná jste už nejednou slyšeli příběh lidí o tom, jak kvůli nebankovní půjčce skončili ve spárech exekutora. Ve většině případů hrál klíčovou roli nesprávný výběr poskytovatele. Lidé v touze získat peníze co nejdříve si zapomněli poskytovatele prověřit, nepročetli si dobře podmínky a problém byl na světě. Neudělejte tu stejnou chybu. Stačí si ověřit serióznost společnosti, od které si chcete půjčit. Kde?

Licence jako nutnost a důkaz

V první řadě byste se měli podívat do registru žadatelů o licenci, který najdete na webu ČNB. Registr byl zaveden poté, co novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde) uložila pro nebankovní subjekty novou povinnost: mít licenci k poskytování nebankovních půjček. Firmy o ni mohly požádat do 1. 3. 2017. K tomu datu eviduje ČNB jen cca 450 žádostí. Z původního počtu 60000 poskytovatelů tedy „přežila“ jen hrstka. Trh bude přehlednější a klienti mají jistotu, že si půjčí od seriózní firmy.

Další zajímavý článek:  SMS půjčka od Kredito24

Zajímejte se také o členství

O kvalitě společnosti hovoří její členství v APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o dobrovolné sdružení poskytovatelů půjčky do výplaty, kteří se společně snaží zlepšit prostředí nebankovního půjčování a zpřístupnit tak lidem nebankovní půjčky. Všichni členové se musí řídit zvláštním etickým kodexem. Zavazují se mimo jiné k tomu, že klientovi vždy poskytnou pravdivé a kompletní informace o půjčce a odpoví mu na všechny dotazy.

Hledejte nabídku půjčky zdarma

Na serióznost a férový přístup ukazuje i samotná nabídka. Pokud je rychlá půjčka dostupná zdarma, je to signál, že poskytovatel jde klientovi vstříc. Dovoluje mu, aby si půjčku vyzkoušel, a nechce za to vůbec nic. Nabídku má v současné době například Via SMS s.r.o., která kromě ČR poskytuje rychlé SMS půjčky také ve Španělsku nebo Polsku. Patří k zakládajícím členům APNÚ a jako jedna z prvních si požádala o vydání licence od ČNB.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *