Nebankovní úvěry

Nebankovní úvěry jsou stále více využívány

Nebankovní úvěry jsou na trhu s půjčkami stále více využívány a neplatí to jen o nás, ženách.

Větší dostupnost, jednodušší a hlavně rychlejší vyřízení a možnost použít peníze na cokoliv bez dokládání příjmu či účelu patří mezi ty výhody, kvůli kterým dává stále více lidí přednost právě nebankovním společnostem a jejich půjčkám.

Za takové benefity však třeba akceptovat, že v případě nebankovních půjček budete muset zaplatit na úrokové sazbě mnohem více než v případě, že byste si tentýž úvěr vzali v některé bance.

Druhy nebankovních úvěrů

Známe různé nebankovní úvěry, které jsou skutečně určeny pro velmi širokou klientelu. Na rozdíl od bankovních úvěrů mají pár výhod, díky kterým jsou přístupné v podstatě každému.

První výhodou je, že nemusíte dokladovat svůj příjem. Ať už si berete malý nebo větší obnos peněz, vždy se najde nějaká půjčka, která vám může být poskytnuta a umíte si ji vyřídit. Nemusíte nejenže dokladovat žádný příjem, ale také v případě například dočasné ztráty zaměstnání nebo pokud jste jen právě začali s živností, umíte si peníze půjčit.

Druhou výhodou je volné použití peněz. Na rozdíl od bankovních půjček, nebankovní úvěry můžete použít na jakýkoliv účel a nemusíte nikomu nic dodatečně dokladovat či prokazovat. Pokud si chcete koupit auto, můžete k tomu použít například i půjčku zaručenou nemovitostí a získat tak příznivější úrok než při běžné půjčce bez ručení. Na to, jak jste peníze opravdu použili, se vás nikdo nebude ptát.

Třetí výhodou je rychlost poskytnutí půjčky, což souvisí zejména s tím, že nebankovní společnost si vás neprověřuje tak náročně jako banka.

Známe různé druhy nebankovních úvěrů. Pokud preferujete pohodlnost, můžete si zavolat obchodního zástupce k vám domů, kde s vámi sepíše úvěrovou smlouvu na takovou půjčku, jakou potřebujete a peníze vám může i hned v hotovosti vyplatit. Pokud nechcete osobní kontakt, můžete využít i půjčky přes internet, kdy komunikujete s nebankovní společností jen přes internetové formuláře, mail či případně přes telefon. Pokud nemůžete využívat internet, dá se vybavit nebankovní úvěr i přes SMS nebo přes telefonického operátora. Takovými způsoby si většinou můžete půjčit menší částky v řádově tisících korum.

Nebankovní společnost vám ale půjčí i více, na to je už ale nutný osobní kontakt například v obchodní kanceláři dané společnosti. Nevýhodou těchto úvěrů je, a na to si dejte velmi dobrý pozor baby, vyšší úroková sazba, poplatky s úvěrem spojené a případné ručení. Pokud si chcete totiž půjčit více, budete muset například i založit nemovitost, kterou vlastníte. V případě prodlení se splácením vám věřitel na nemovitost sáhne a vy můžete přijít io střechu nad hlavou.

U většiny nebankovních úvěrů však založení nemovitosti není třeba, častokrát se jedná o půjčky na směnku, případně na ručitele. Všechny úvěry vyřídíte poměrně jednoduše as minimální administrativou, díky čemuž vám vlastně stačí mít věk 18 let a dva doklady totožnosti a úvěr je váš. Většina nebankovních společností zároveň novým klientům nabízí nejprve menší úvěry a když ty dokážete splatit, postupně si vybudujete u nich důvěru a získáte i vyšší úvěrový rámec. Zde více než u bankovních úvěrů platí, že je nejlepší si dát udělat několik nabídek půjčky na míru, protože na rozdíl od bankovního finančního trhu je ten nebankovní méně regulovaný a tak můžete natrefit na výhodné ale i na extrémně nevýhodné nabídky.

Vždy si přečtěte celou úvěrovou smlouvu, nechte si všechno vysvětlit a před podpisem si opravdu přepočítejte váš rodinný rozpočet tak, abyste splátky vždy a včas zvládli a nedostali se do problémů.

Photo by 401(K) 2013

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..