Nebankovní úvěry jsou stále více využívány

Nebankovní úvěry jsou na trhu s půjčkami stále více využívány a neplatí to jen o nás, ženách.

Větší dostupnost, jednodušší a hlavně rychlejší vyřízení a možnost použít peníze na cokoliv bez dokládání příjmu či účelu patří mezi ty výhody, kvůli kterým dává stále více lidí přednost právě nebankovním společnostem a jejich půjčkám.

Za takové benefity však třeba akceptovat, že v případě nebankovních půjček budete muset zaplatit na úrokové sazbě mnohem více než v případě, že byste si tentýž úvěr vzali v některé bance.

Druhy nebankovních úvěrů

Známe různé nebankovní úvěry, které jsou skutečně určeny pro velmi širokou klientelu. Na rozdíl od bankovních úvěrů mají pár výhod, díky kterým jsou přístupné v podstatě každému.

První výhodou je, že nemusíte dokladovat svůj příjem. Ať už si berete malý nebo větší obnos peněz, vždy se najde nějaká půjčka, která vám může být poskytnuta a umíte si ji vyřídit. Nemusíte nejenže dokladovat žádný příjem, ale také v případě například dočasné ztráty zaměstnání nebo pokud jste jen právě začali s živností, umíte si peníze půjčit.

Druhou výhodou je volné použití peněz. Na rozdíl od bankovních půjček, nebankovní úvěry můžete použít na jakýkoliv účel a nemusíte nikomu nic dodatečně dokladovat či prokazovat. Pokud si chcete koupit auto, můžete k tomu použít například i půjčku zaručenou nemovitostí a získat tak příznivější úrok než při běžné půjčce bez ručení. Na to, jak jste peníze opravdu použili, se vás nikdo nebude ptát.

Další zajímavý článek:  Půjčka Profidus je rychlou půjčkou před výplatou

Třetí výhodou je rychlost poskytnutí půjčky, což souvisí zejména s tím, že nebankovní společnost si vás neprověřuje tak náročně jako banka.

Známe různé druhy nebankovních úvěrů. Pokud preferujete pohodlnost, můžete si zavolat obchodního zástupce k vám domů, kde s vámi sepíše úvěrovou smlouvu na takovou půjčku, jakou potřebujete a peníze vám může i hned v hotovosti vyplatit. Pokud nechcete osobní kontakt, můžete využít i půjčky přes internet, kdy komunikujete s nebankovní společností jen přes internetové formuláře, mail či případně přes telefon. Pokud nemůžete využívat internet, dá se vybavit nebankovní úvěr i přes SMS nebo přes telefonického operátora. Takovými způsoby si většinou můžete půjčit menší částky v řádově tisících korum.

Nebankovní společnost vám ale půjčí i více, na to je už ale nutný osobní kontakt například v obchodní kanceláři dané společnosti. Nevýhodou těchto úvěrů je, a na to si dejte velmi dobrý pozor baby, vyšší úroková sazba, poplatky s úvěrem spojené a případné ručení. Pokud si chcete totiž půjčit více, budete muset například i založit nemovitost, kterou vlastníte. V případě prodlení se splácením vám věřitel na nemovitost sáhne a vy můžete přijít io střechu nad hlavou.

U většiny nebankovních úvěrů však založení nemovitosti není třeba, častokrát se jedná o půjčky na směnku, případně na ručitele. Všechny úvěry vyřídíte poměrně jednoduše as minimální administrativou, díky čemuž vám vlastně stačí mít věk 18 let a dva doklady totožnosti a úvěr je váš. Většina nebankovních společností zároveň novým klientům nabízí nejprve menší úvěry a když ty dokážete splatit, postupně si vybudujete u nich důvěru a získáte i vyšší úvěrový rámec. Zde více než u bankovních úvěrů platí, že je nejlepší si dát udělat několik nabídek půjčky na míru, protože na rozdíl od bankovního finančního trhu je ten nebankovní méně regulovaný a tak můžete natrefit na výhodné ale i na extrémně nevýhodné nabídky.

Vždy si přečtěte celou úvěrovou smlouvu, nechte si všechno vysvětlit a před podpisem si opravdu přepočítejte váš rodinný rozpočet tak, abyste splátky vždy a včas zvládli a nedostali se do problémů.

Photo by 401(K) 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *