Nebankovní hypotéka se může vyplatit každému z nás

K půjčkám, které se Vám mohou vyplatit, patří hypotéka. Uvažujete-li o vlastním bydlení a nemáte dostatek financí na vlastní byt nebo dokonce vlastní dům, máte možnost zažádat o hypotéku.

Tu dnes nabízí naprostá většina bank i nebankovních společností a pořídit si byt či dům na hypotéku je bráno jako zcela běžná věc. Bez hypoték by mnoho rodin bydlelo stále v nájemních bytech.

Nebankovní hypotéka se v takovém případě vyplatí. Částku, kterou byste vynaložili na platby pronájmu, můžete využít na splátky hypotéky a po nějaké době bude byt nebo dům celý pouze Váš.

Co je důležité vědět o hypotéce

Kde si vzít hypotéku? Můžete si dokonce vybrat. Hypotéky nabízejí jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Většina lidí se zajímá nejdříve o hypotéku u banky.

Další zajímavý článek:  SMS půjčka se vyřizuje velice snadno

Lákají je totiž nižší úroky, které banka nabízí. Také dlouhá doba splácení patří k výhodám bankovní hypotéky. Splátky si tak rozložíte do delšího období a nebudou tolik zatěžovat Váš rodinný rozpočet. Hypotéční úvěr však nedostane každý.

Banky jsou opatrné a své klienty si velmi důkladně prověřují. Bonita klienta je velice důležitá. Musíte prokázat dostatečné příjmy a nesmíte mít záznam v  registru dlužníků.

Nebankovní hypotéka

Mnohem dostupnější jsou nebankovní hypotéční úvěry, z nichž bývá často využívána americká hypotéka. Nebankovní hypotéku můžete dostat i bez důkladného rozboru stavu Vašich financí a bez přísné kontroly rejstříku.

Americkou hypotéku je možno dostat i s nižšími příjmy. Zastavíte nemovitost a dostanete většinou 70 % její hodnoty, zbývající procenta musíte doplnit z vlastních zdrojů.

Za snadnější vyřízení však zaplatíte vyšší úrokovou sazbou. Zvažte své možnosti a zhodnoťte, co je pro Vás lepší.

Další zajímavý článek:  SMS půjčka od Kredito24

Za nebankovní hypotéku zaplatíte více

Nebankovní hypotéka je také rychlá. Nemusíte dokládat velké množství dokumentů, ale za tuto snadnost a rychlost budete muset zaplatit.

Hypotéka je zde v průměru 3x dražší než u banky. Sami se však rozhodnete, zda se Vám taková hypotéka vyplatí a máte mnohem větší naději, že hypotéku dostanete.

Určitě si dobře spočítejte, jakou splátku si budete moci měsíčně dovolit splácet. Pokud byste se opozdili, budete muset zaplatit poměrně vysoké sankční poplatky, kterými by se celková částka hypotéky mohla značně prodražit.

Photo by MAZZALIARMADI.IT

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..