Ecommerce Advertisement Business  - mohamed_hassan / Pixabay

Jaký zvolit spotřebitelský úvěr podívejte se

Nemáte dostatek peněz na novou pračku, ledničku či jiný nezbytný spotřebič, potřebujete nově zařídit některou místnost nebo byste se chtěli vydat na zajímavý zájezd? Pak se Vám nabízí možnost využít spotřebitelský úvěr.

Spotřebitelské úvěry jsou většinou snadno dostupné a najdete je jak v nabídce bank, tak nebankovních společností. Šanci na získání těchto úvěrů má naprostá většina klientů. Je samozřejmě určitý rozdíl mezi bankovním a nebankovním spotřebitelským úvěrem a je jen na Vás, který si vyberete.

Výhody a nevýhody podle poskytovatele úvěru

Pokud chcete mít jistotu, že si berete úvěr od prověřeného poskytovatele, pak zvolte úvěr od banky. I banky nabízejí přístupné úvěry, ty pak mají nižší úroky a celkově vyjdou levněji. Banky Vám zapůjčí částky od tisíců až do statisíců korun. Musíte však počítat s důkladným ověřováním Vaší bonity, musíte mít dostatečný příjem, nesmíte být v registru neplatičů a splňovat některé další interní podmínky.

Pokud vzbudíte dojem rizika, úvěr Vám nebude schválen. Nebankovní společnosti jsou mírnější, za ústupky však platíte vyššími úroky a RPSN.

Jak získat spotřebitelský úvěr

Existuje mnoho způsobů, jak spotřebitelský úvěr získat. Sjednání na pobočce však trvá déle, rychlejší možnost je telefonické sjednání nebo žádost o úvěr online. V každém případě musíte vyplnit žádost se základními údaji, doložit potřebné doklady a počkat na schválení. To, zda máte šanci úvěr získat, si můžete zjistit předem, třeba na některé z internetových kalkulaček.

Úvěr je také možno získat přímo v obchodě, při zakoupení určitého zboží. Úvěr s Vámi pak vyřídí přímo na místě zástupce úvěrové společnosti.

Nedejte se zlákat reklamou

I když reklama slibuje úvěry pro každého, rychlé úvěry do pěti minut a podobné, jedná se hlavně o zlákání klientů – úvěr tímto způsobem nedostane každý. Pokud nesplníte všechny podmínky pro poskytnutí spotřebitelského úvěru, nebude Vám poskytnut, i když reklama tvrdí něco zcela jiného.

Cart Shopping Miniature Supermarket - Estebandrf / Pixabay
Estebandrf / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..